Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę na spółkę CANAL +. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny powiedział, że podczas telefonicznych rozmów dotyczących sprzedaży usług, konsultanci spółki wprowadzali klientów w błąd.
- Sugerowano, że konsumenci otrzymają bezpłatny prezent, tymczasem dochodziło do podpisania równoległej umowy. Konsultanci Canal+ dzwonili do abonentów, zapowiadając przyznanie dodatkowego pakietu lub bezpłatnego prezentu, co w rzeczywistości było tylko przynętą do zawarcia nowej umowy długoterminowej - wyjaśnił prezes UOKiK.
Do urzędu wpłynęły skargi od konsumentów, którzy dopiero po dłuższym czasie zauważyli dodatkowe opłaty i zmianę umowy. Przez pierwsze kilka miesięcy korzystali oni z telewizji za darmo, po tym czasie nie mieli oni możliwości rozwiązania umowy i ponosili koszty obu umów.
Prezes urzędu nałożył na CANAL+ karę wynoszącą ponad 46 milionów złotych. Zobowiązał także przedsiębiorcę do zwrotu poniesionych kosztów poszkodowanym konsumentom. Decyzja nie jest prawomocna, spółce przysługuje odwołanie się od niej do sądu.
Do urzędu wpłynęły skargi od konsumentów, którzy dopiero po dłuższym czasie zauważyli dodatkowe opłaty i zmianę umowy. Przez pierwsze kilka miesięcy korzystali oni z telewizji za darmo, po tym czasie nie mieli oni możliwości rozwiązania umowy i ponosili koszty obu umów.
Prezes urzędu nałożył na CANAL+ karę wynoszącą ponad 46 milionów złotych. Zobowiązał także przedsiębiorcę do zwrotu poniesionych kosztów poszkodowanym konsumentom. Decyzja nie jest prawomocna, spółce przysługuje odwołanie się od niej do sądu.

Radio Szczecin