Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W ubiegłym roku służby Słowenii zatrzymały na granicy prawie 60 tysięcy nielegalnych migrantów. W całym 2022 roku - 32 tysiące.
Słoweńska policja poinformowała, że większość migrantów pochodzi z Afryki i Bliskiego Wschodu - z Maroka, Afganistanu czy Pakistanu. Niemal 96 procent z nich weszło nielegalnie na teren Słowenii z Chorwacji. W ubiegłym roku Chorwacja została przyjęta do strefy Schengen, stąd między oboma krajami zniknęły przejścia graniczne i kontrole.

Jednak w październiku władze Słowenii przywróciły kontrole graniczne na przejściach z Chorwacją i Węgrami. Obowiązywać będą do maja.

Chorwacja również ma problem z nielegalnymi migrantami. Niedawno ogłoszono, że liczba udaremnionych, nielegalnych prób wejścia na jej terytorium zwiększyła się w ubiegłym roku o 73 procent.
Relacja Piotra Piętki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty