Ukraina i Rumunia rozpoczęły negocjacje w sprawie umowy o zapewnieniu bezpieczeństwa. Rozmowy zostały zainicjowane w imieniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i oznaczają podniesienie stosunków dwustronnych do poziomu partnerstwa strategicznego.
Jak poinformowała służba prasowa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, rozmowy rozpoczęto na marginesie spotkania w Davos w Szwajcarii poświęconego ukraińskiej formule pokoju.
W negocjacjach uczestniczyli: szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak w imieniu Ukrainy i sekretarz stanu rumuńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Iulian Fota w imieniu Rumunii.
To dziewiąty kraj, który rozpoczął dwustronne rozmowy z Ukrainą na temat bezpieczeństwa.
W negocjacjach uczestniczyli: szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak w imieniu Ukrainy i sekretarz stanu rumuńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Iulian Fota w imieniu Rumunii.
To dziewiąty kraj, który rozpoczął dwustronne rozmowy z Ukrainą na temat bezpieczeństwa.

Radio Szczecin