Minister edukacji Barbara Nowacka mówiła w Sejmie o podwyżkach dla nauczycieli.
Odpowiadając na pytania grupy posłów Koalicji Obywatelskiej powiedziała, że wynagrodzenia nauczycieli wzrosną o 30 procent, a nauczycieli początkujących o 33 procent.
Dodawała, że w ostatnim czasie pensja zasadnicza nauczycieli rozpoczynających pracę w szkole zrównała się z płacą minimalną, co nie zachęcało dobrze wykształconych ludzi do podejmowania tej pracy.
Barbara Nowacka zapowiedziała, że podwyżki będą wypłacane z wyrównaniem od 1 stycznia.
Dodawała, że w ostatnim czasie pensja zasadnicza nauczycieli rozpoczynających pracę w szkole zrównała się z płacą minimalną, co nie zachęcało dobrze wykształconych ludzi do podejmowania tej pracy.
Barbara Nowacka zapowiedziała, że podwyżki będą wypłacane z wyrównaniem od 1 stycznia.

Radio Szczecin