W całym kraju obchodzimy Dzień Dziadka. To okazja, by podziękować dziadkom za czas, wspólną zabawę, opiekę, a przede wszystkim - za obecność.
To też okazja do spotkania i zapewnienia dziadków, że są kochani i potrzebni. Wnuki lubią opowiadać o swoich dziadkach.
- Mój dziadek ma na imię Tadzio. Lubi chodzić na spacerki do lasu i bawi się pod wiśnią. - Dziadek Ryszard. Bardzo miły i fajny, lubi się z nami bawić. - Lubi grać w piłkę, wychodzić na podwórko... - Dużo zdrowia i chcę, żeby jak najdłużej żył - mówiły dzieci.
Na świecie Dzień Babci, Dziadka, albo po prostu Święto Dziadków obchodzone jest w różnych dniach. Na przykład w Hiszpanii to 26 lipca, a we Francji - pierwsza niedziela marca.
- Mój dziadek ma na imię Tadzio. Lubi chodzić na spacerki do lasu i bawi się pod wiśnią. - Dziadek Ryszard. Bardzo miły i fajny, lubi się z nami bawić. - Lubi grać w piłkę, wychodzić na podwórko... - Dużo zdrowia i chcę, żeby jak najdłużej żył - mówiły dzieci.
Na świecie Dzień Babci, Dziadka, albo po prostu Święto Dziadków obchodzone jest w różnych dniach. Na przykład w Hiszpanii to 26 lipca, a we Francji - pierwsza niedziela marca.

Radio Szczecin