Klub Prawa i Sprawiedliwości składa wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, Adama Bodnara.
Poinformował o tym podczas konferencji prasowej szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak. Jak mówił, minister Bodnar "dopuszcza się bardzo poważnych naruszeń prawa oraz niezgodnie z prawem powołał pełniącego obowiązki prokuratora krajowego Jacka Bilewicza".
Posłowie PiS-u napisali w zawiadomieniu między innymi o "przywłaszczeniu funkcji publicznych przez osoby do tego nieuprawnione, o przekroczeniu uprawnień i poświadczeniu nieprawdy przez ministra Adama Bodnara".
- To forma nacisku na mnie - tak minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Adam Bodnar mówi o wniosku PiS do prokuratury.
Pytany o wniosek PiS-u Adam Bodnar mówi, że nie ma sobie nic do zarzucenia.
- Uważam, że to, co robię na rzecz obywateli, na rzecz ścigania przestępców, na rzecz rozliczania jest słuszne - powiedział minister. Dodał, że spodziewa się podobnych zawiadomień.
- Rozumiem, że w ten sposób jest to traktowane jako forma nacisku na mnie - stwierdził Adam Bodnar.
W Sejmie jest też wniosek Prawa i Sprawiedliwości o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości. Zdaniem PiS, Adam Bodnar niezgodnie z prawem odwołał między innymi prokuratora krajowego Dariusza Barskiego.
Posłowie PiS-u napisali w zawiadomieniu między innymi o "przywłaszczeniu funkcji publicznych przez osoby do tego nieuprawnione, o przekroczeniu uprawnień i poświadczeniu nieprawdy przez ministra Adama Bodnara".
💬 Przewodniczący KP PiS @mblaszczak: W imieniu Klubu PiS, składamy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Ministra Sprawiedliwości Adma Bodnara. Były Rzecznik Praw Obywatelskich, można dziś powiedzieć rzeźnik praw obywatelskich, dopuszcza się, w naszym… pic.twitter.com/GVtiDHY4FI
— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) January 29, 2024
- To forma nacisku na mnie - tak minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Adam Bodnar mówi o wniosku PiS do prokuratury.
Pytany o wniosek PiS-u Adam Bodnar mówi, że nie ma sobie nic do zarzucenia.
- Uważam, że to, co robię na rzecz obywateli, na rzecz ścigania przestępców, na rzecz rozliczania jest słuszne - powiedział minister. Dodał, że spodziewa się podobnych zawiadomień.
- Rozumiem, że w ten sposób jest to traktowane jako forma nacisku na mnie - stwierdził Adam Bodnar.
W Sejmie jest też wniosek Prawa i Sprawiedliwości o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości. Zdaniem PiS, Adam Bodnar niezgodnie z prawem odwołał między innymi prokuratora krajowego Dariusza Barskiego.

Radio Szczecin