Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował, że Polska i Niemcy ponownie będą prowadziły konsultacje międzyrządowe.
Radosław Sikorski spotkał się w Berlinie ze swoją niemiecką odpowiedniczką Annaleną Baerbock.
Szef polskiej dyplomacji na koniec wizyty mówił dziennikarzom, że podczas spotkań poruszono wiele tematów, istotnych z punktu widzenia relacji pomiędzy obu państwami. Minister dodał, że rozmawiano też o środkach dla Ukrainy.
Szef polskiej dyplomacji podczas spotkania poruszył również temat zadośćuczynienia za szkody wyrządzone przez Niemcy w czasie II wojny światowej.
Szef polskiej dyplomacji na koniec wizyty mówił dziennikarzom, że podczas spotkań poruszono wiele tematów, istotnych z punktu widzenia relacji pomiędzy obu państwami. Minister dodał, że rozmawiano też o środkach dla Ukrainy.
Szef polskiej dyplomacji podczas spotkania poruszył również temat zadośćuczynienia za szkody wyrządzone przez Niemcy w czasie II wojny światowej.

Radio Szczecin