Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że 13 lutego zwoła Radę Gabinetową, czyli posiedzenie Rady Ministrów pod przewodnictwem prezydenta.
Podczas spotkania - jak zapowiedział- omówione zostaną plany rządu dotyczące strategicznych inwestycji infrastrukturę, energetykę czy siły zbrojne.
Rada Gabinetowa to organ konstytucyjny zwoływany przez prezydenta dla omówienia spraw szczególnie ważnych dla interesu państwa, składający się z członków rządu obradujących pod przewodnictwem prezydenta.
Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Rada Gabinetowa będzie również okazją do przedyskutowania strategii rządowej.Prezydent @AndrzejDuda: Wydam dziś postanowienie o zwołaniu Rady Gabinetowej na 13.02 na godz. 13.00. Będziemy mogli usiąść z przedstawicielami rządu i przedyskutować, jak rząd postrzega inwestycje w naszym kraju - m. in. takie jak CPK, elektrownia atomowa - jakie działania…
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) February 1, 2024
Rada Gabinetowa to organ konstytucyjny zwoływany przez prezydenta dla omówienia spraw szczególnie ważnych dla interesu państwa, składający się z członków rządu obradujących pod przewodnictwem prezydenta.

Radio Szczecin