Dwoje dzieci zaginionych w Nysie zostało odnalezionych w niemieckim Görlitz. Zaginięcie rodzeństwa, 14-latka i 10-latki, zgłoszono wczoraj.
Rzecznik opolskiej policji podkomisarz Dariusz Świątczak powiedział, że dzieci zniknęły wczoraj po zakończeniu lekcji w szkole. W akcję poszukiwawczą włączyli się nie tylko funkcjonariusze z województwa opolskiego, ale też dolnośląskiego. Akcję koordynowali policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Opola.
Uzyskano informacje, że dzieci pojechały pociągiem do Opola, a potem do Wrocławia. Wszystko wskazywało, że poszukiwani kierują się do Zgorzelca i mogą wyjechać za granicę. Zgorzelecka policja przekazała niemieckiej policji informacje o zaginionych i ich wizerunek.
Dziś niemieccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwane rodzeństwo. Niemieccy policjanci przekazali poszukiwanych polskim służbom i dzieci są już pod opieką rodziców.
Uzyskano informacje, że dzieci pojechały pociągiem do Opola, a potem do Wrocławia. Wszystko wskazywało, że poszukiwani kierują się do Zgorzelca i mogą wyjechać za granicę. Zgorzelecka policja przekazała niemieckiej policji informacje o zaginionych i ich wizerunek.
Dziś niemieccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwane rodzeństwo. Niemieccy policjanci przekazali poszukiwanych polskim służbom i dzieci są już pod opieką rodziców.

Radio Szczecin