Nagrody Grammy 66. raz w ten weekend zostaną rozdane w Los Angeles.
Statuetki pozłacanego gramofonu nazywane są muzycznymi Oscarami. W tym roku impreza zdominowana będzie przez kobiety.
Amerykańskie media zgodnie podkreślają, że w tym roku główne skrzypce grają kobiety. Na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o ilość nominacji, uplasowała się wokalistka Sza, ma ich 9. Phoebe Bridgers ma tych nominacji 7, podobnie jak Victoria Monet, a 6 otrzymały Taylor Swift, Billie Eilish, Olivia Rodrigo i Miley Cyrus. Co ciekawe, jedyny mężczyzna w tym gronie to Jon Batiste, który nagrał przepiękną piosenkę ''Call your name'', to taki utwór trochę w stylu Steve Wondera.
Kto ma największe szanse w najbardziej prestiżowych kategoriach? - Płyta roku to Olivia Rodrigo albo Sza. Natomiast jeżeli chodzi o Taylor Swift, to spodziewam się nagród i wyróżnień dla tej wokalistki. Gwiazdą wieczoru będzie młoda dziewczyna, która nazywa się Olivia Rodrigo. Nagrała piosenkę Vampire i ma chyba szansę na piosenkę roku - ocenia Tadeusz Szmelter, znawca amerykańskiej muzyki rozrywkowej, krytyk z Chicago.
Nominacje do Grammy oparte są na statystykach, które wpłynęły do Amerykańskiej Akademii Muzycznej pomiędzy październikiem 2022 roku a 15. wrześniem 2023.
Amerykańskie media zgodnie podkreślają, że w tym roku główne skrzypce grają kobiety. Na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o ilość nominacji, uplasowała się wokalistka Sza, ma ich 9. Phoebe Bridgers ma tych nominacji 7, podobnie jak Victoria Monet, a 6 otrzymały Taylor Swift, Billie Eilish, Olivia Rodrigo i Miley Cyrus. Co ciekawe, jedyny mężczyzna w tym gronie to Jon Batiste, który nagrał przepiękną piosenkę ''Call your name'', to taki utwór trochę w stylu Steve Wondera.
Kto ma największe szanse w najbardziej prestiżowych kategoriach? - Płyta roku to Olivia Rodrigo albo Sza. Natomiast jeżeli chodzi o Taylor Swift, to spodziewam się nagród i wyróżnień dla tej wokalistki. Gwiazdą wieczoru będzie młoda dziewczyna, która nazywa się Olivia Rodrigo. Nagrała piosenkę Vampire i ma chyba szansę na piosenkę roku - ocenia Tadeusz Szmelter, znawca amerykańskiej muzyki rozrywkowej, krytyk z Chicago.
Nominacje do Grammy oparte są na statystykach, które wpłynęły do Amerykańskiej Akademii Muzycznej pomiędzy październikiem 2022 roku a 15. wrześniem 2023.

Radio Szczecin