Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Michał Kołodziejczak zapowiedział w Lublinie ograniczenie napływu cukru z Ukrainy i objęcie go kontrolą sanepidu.
- Liczymy ilość cukru, która wjechała do Polski od 1 stycznia. Po podliczeniu kontraktów określimy ile ma go wjechać do połowy roku, gdy obowiązuje wolny handel w tym zakresie - mówi wiceminister rolnictwa.
Jednocześnie na wschodniej granicy z Ukrainą odbywają się wzmożone kontrole towarów rolno-spożywczych. Po wizycie w Lublinie wiceminister udał się na przejście graniczne w Dorohusku na rozmowy przedstawicielami rolników i służbami kontrolnymi w tym sanepidu i Inspekcji Weterynaryjnej.
Jednocześnie na wschodniej granicy z Ukrainą odbywają się wzmożone kontrole towarów rolno-spożywczych. Po wizycie w Lublinie wiceminister udał się na przejście graniczne w Dorohusku na rozmowy przedstawicielami rolników i służbami kontrolnymi w tym sanepidu i Inspekcji Weterynaryjnej.

Radio Szczecin