Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Sklepy w Belgii nie mogą odmówić przyjęcia gotówki - tak wynika z przyjętych przepisów, które dostosowują regulacje do unijnego prawa. W Belgii w ostatnim czasie nastąpił wzrost płatności elektronicznych i niektóre sklepy oraz firmy przestały przyjmować gotówkę. Po wejściu w życie nowych przepisów będzie to nielegalne.
Belgia jest w czołówce unijnych krajów jeśli chodzi o liczbę płatności cyfrowych. Ubiegłoroczne dane Europejskiego Banku Centralnego mówiły o tym, że 48 procent zakupów jest w Belgii dokonywanych kartą lub z użyciem aplikacji. I coraz więcej firm przeszło w ostatnim czasie na rozliczenia bezgotówkowe. To z kolei doprowadziło wzrostu liczby skarg konsumentów.

Nowe przepisy oznaczają, że wszystkie sklepy w Belgii muszą oferować zarówno płatności gotówkowe, jak i elektroniczne. A firmy, które nie dostosują się do wymogów, będą płacić kary finansowe.

Unijne przepisy wymagają od firm akceptowania gotówki z kilkoma wyjątkami, między innymi jeśli kwota do zapłaty przekracza 3 tysiące euro lub gdy wartość banknotu jest nieproporcjonalna do kwoty zakupu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty