Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / StockSnap (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / StockSnap (CC0 domena publiczna)
Super Bowl będzie jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie kończącym weekend. W finale futbolu amerykańskiego ligi NFL obrońcy tytułu zawodnicy Kansas City Chiefs zmierzą się z San Francisco 49ers.
Super Bowl pierwszy raz w historii zostanie rozegrany w Las Vegas. Na trybunach zasiądzie 65 tysięcy widzów, a średni koszt biletu w tym roku wyniósł rekordowe blisko 10 tysięcy dolarów. Nigdy wcześniej wejściówki nie były tak drogie. Znawca futbolu amerykańskiego, dziennikarz Dziennika Związkowego z Chicago Łukasz Dudka mówi w Radiu Szczecin o wyjątkowym supernowoczesnym stadionie, na którym zostanie rozegrany finał NFL.

– Ten stadion kosztował miliard 900 milionów dolarów. Jest fenomenalnym obiektem, wybudowanym w 2020 roku po zaledwie trzech latach prac. Zawsze jest tak, że jeżeli któraś z drużyn NFL buduje nowy obiekt, dostaje od ligi NFL w prezencie prawo do organizowania Super Bowl i możliwości zarobienia ogromnych pieniędzy. - mówi Dudka.

Fachowcy w przypadku tegorocznego Super Bowl są zgodni. Bardzo trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Skład tegorocznego finału ligi NFL to powtórka z 2020 roku, kiedy triumfowali Chiefs.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty