Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Dwie osoby zatrzymane w związku z potrąceniem 10-latka w Wawrowie, usłyszały zarzuty poplecznictwa - poinformowała prokurator rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim Agnieszka Hornicka-Mielcarek.
- Oboje nie przyznali się do popełnianych im czynów. Poplecznictwo, czyli utrudnianie postępowania, jest zagrożone karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat - powiedziała Hornicka-Mielcarek.

Wcześniej policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. To 26-latek, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim złoży wniosek o trzymiesięczny areszt dla mężczyzny podejrzanego o śmiertelne potrącenie 10-letniego chłopca. 26-letni kierowca został dzisiaj przesłuchany i złożył zeznania.

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę. Chłopiec stał w grupie dzieci, które miały zbiórkę przed wyjazdem na zimowe ferie do Zakopanego. Cała klasa, nauczyciele i rodzice dzieci pakowali bagaże do luku bagażowego, sprawca nadjechał z dużą prędkością i potrącił 10-latka.
Dwie osoby zatrzymane w związku z potrąceniem 10-latka w Wawrowie, usłyszały zarzuty poplecznictwa - poinformowała prokurator Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim Agnieszka Hornicka-Mielcarek.
Relacja Martyny Szymczakowskiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty