Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Andrzej Duda. źródło: https://twitter.com/prezydentpl
Andrzej Duda. źródło: https://twitter.com/prezydentpl
Dziś o godz. 13:00 rozpocznie się posiedzenie zwołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Rady Gabinetowej.
Prezydent chce porozmawiać z rządem między innymi o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, budowie elektrowni atomowej i modernizacji polskiej armii.

Data 13 lutego jest nieprzypadkowa. Andrzej Duda powiedział, że to dokładnie dwa miesiące od powołania rządu Donalda Tuska. Wyraził nadzieję, że będzie można spokojnie porozmawiać o tym, jak rząd postrzega te inwestycje, jak zamierza dalej je realizować, jakie w tym zakresie zostały już podjęte działania, jakich działań możemy spodziewać się w przyszłości. Prezydent podkreślał, że poważna polityka to nie tylko to, co tu i teraz, ale także spojrzenie szersze. Jak mówił, kieruje nim troska o przyszłe pokolenia.

Premier Donald Tusk mówił wówczas, że chętnie podzieli się informacjami, choć - jak dodał - one są dostępne w przestrzeni publicznej. "Ale jeśli pan prezydent potrzebuje zwołania Rady Gabinetowej, żeby się dowiedzieć, co z CPK, czy z energią atomową w Polsce, to możemy przecież spokojnie na takim spotkaniu wszystko powiedzieć" - dodał szef rządu.

W ostatni weekend Donald Tusk napisał w mediach społecznościowych, że jednym z tematów posiedzenia Rady powinny być słowa Donalda Trumpa. Prawdopodobny rywal Joe Bidena w listopadowych wyborach prezydenckich powiedział, że nie będzie chronił przed potencjalną rosyjską agresją krajów NATO, które nie wypełniają swych zobowiązań finansowych wobec Sojuszu.

Rada Gabinetowa to rząd pod przewodnictwem prezydenta.
Relacja Sylwii Białek [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty