Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Czad - oficjalnie Republika Czadu - to państwo śródlądowe w środkowej Afryce. Mat. Google Maps
Czad - oficjalnie Republika Czadu - to państwo śródlądowe w środkowej Afryce. Mat. Google Maps
Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Wroński powiedział, że Polka porwana w Czadzie jest bezpieczna i wkrótce wróci do kraju. We wtorek kobieta została uwolniona z rąk porywaczy przez lokalne służby bezpieczeństwa.
Paweł Wroński zaznaczył, że jeśli Polka wyrazi taką wolę, będzie miała możliwość powrotu do kraju na pokładzie specjalnie wysłanego samolotu, którym do Czadu polecieli dyplomaci i pracownicy MSZ.

- Mamy nadzieję, że niedługo pani Aleksandra pojawi się w naszym kraju, spotka się z rodziną i cały ten jej koszmar kilkudniowy się zakończy - powiedział rzecznik MSZ.

Zaapelował również o unikanie podróży do niebezpiecznych regionów i podkreślił, że to nie pierwszy przypadek porwania w tym rejonie Afryki. Dotychczas polskie służby dyplomatyczne rozwiązywały takie sytuacje bez rozgłosu.

- Niektóre części świata przestały być bezpieczne. Będziemy uaktualniali listę ostrzeżeń. Niestety są nawet biura podróży, które nadal oferują jakieś wyjazdy w miejsca dosyć niebezpieczne - mówił rzecznik MSZ.

Polska lekarka została w piątek porwana przez uzbrojonych napastników ze szpitala Caritas w Dono Manga, miejscowości położonej w południowym Czadzie. Według lokalnych władz, trzech porywaczy weszło do szpitala pod nieobecność strażników. Jeden udawał pacjenta. Napastnicy uprowadzili ze szpitala dwie osoby - Polkę i Meksykanina. Meksykanin został wypuszczony.

Uwolnienie Polki nastąpiło po wymianie ognia między siłami bezpieczeństwa Czadu a porywaczami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty