Centralne Biuro Śledcze Policji uczestniczyło w międzynarodowej akcji przeciwko ukraińskiemu gangowi narkotykowemu, zwanemu na Ukrainie "Dwudziestki". Łącznie zatrzymano 15 osób, zlikwidowano trzy laboratoria narkotyków syntetycznych i przejęto środki odurzające warte ponad 11 milionów złotych.
Informację o możliwym przemycie narkotyków z Egiptu przez Polskę na Ukrainę służby otrzymały już w zeszłym roku. Na warszawskim lotnisku policjanci i strażnicy graniczni zatrzymali trzy kurierki, które przemycały 77 kilogramów pseudoefedryny.
Jak wyjaśnia rzeczniczka CBŚP, podinspektor Iwona Jurkiewicz, z tego popularnego środka stosowanego na przeziębienie kartele narkotykowe uzyskują środek odurzający - metamfetaminę.
Łącznie podczas międzynarodowej akcji przejęto 230 kilogramów marihuany, 6 kilogramów metamfetaminy, 83 kilogramy pseudoefedryny, amfetaminę, mefedron i półprodukty narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 11 milionów złotych. Policja zabezpieczyła też trzy laboratoria narkotyków syntetycznych, wyposażonych w kompletne linie produkcyjne, ale też koparki do kryptowalut.
Gangsterzy mieli też broń, amunicję i granaty. Służby zabezpieczyły także 65 samochodów o łącznej wartości ponad 4 milionów złotych.
Jak wyjaśnia rzeczniczka CBŚP, podinspektor Iwona Jurkiewicz, z tego popularnego środka stosowanego na przeziębienie kartele narkotykowe uzyskują środek odurzający - metamfetaminę.
Łącznie podczas międzynarodowej akcji przejęto 230 kilogramów marihuany, 6 kilogramów metamfetaminy, 83 kilogramy pseudoefedryny, amfetaminę, mefedron i półprodukty narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 11 milionów złotych. Policja zabezpieczyła też trzy laboratoria narkotyków syntetycznych, wyposażonych w kompletne linie produkcyjne, ale też koparki do kryptowalut.
Gangsterzy mieli też broń, amunicję i granaty. Służby zabezpieczyły także 65 samochodów o łącznej wartości ponad 4 milionów złotych.

Radio Szczecin