Wielogodzinne wpatrywanie się w ekrany urządzeń elektronicznych może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych zarówno fizycznych, jak i psychicznych - alarmują eksperci.
Jak powiedział neurolog Konrad Rejdak, niebezpieczeństwo niosą ekspozycja na niebieskie światło, ale też treści, które stale są emitowane.
- U osoby, która szczególnie dużo czasu spędza przy ekranie, obserwujemy szereg problemów – najpierw są to często zaburzenia snu, ale też rozpraszanie uwagi, zmęczenie, no i wpływ na nasze zachowanie, co oczywiście już jest sprawą do bardzo wnikliwej analizy i interwencji - podkreślił.
Eksperci radzą, by przynajmniej godzinę przed snem zrezygnować z używania urządzeń elektronicznych.
Dzieci do lat trzech nie powinny w ogóle korzystać z urządzeń elektronicznych, a w wieku 3-5 lat może spędzać przed ekranem maksymalnie godzinę.
- U osoby, która szczególnie dużo czasu spędza przy ekranie, obserwujemy szereg problemów – najpierw są to często zaburzenia snu, ale też rozpraszanie uwagi, zmęczenie, no i wpływ na nasze zachowanie, co oczywiście już jest sprawą do bardzo wnikliwej analizy i interwencji - podkreślił.
Eksperci radzą, by przynajmniej godzinę przed snem zrezygnować z używania urządzeń elektronicznych.
Dzieci do lat trzech nie powinny w ogóle korzystać z urządzeń elektronicznych, a w wieku 3-5 lat może spędzać przed ekranem maksymalnie godzinę.

Radio Szczecin