W sobotę w Kielcach początek kampanii samorządowej Trzeciej Drogi. Wezmą w niej udział liderzy: PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Polski 2050 Szymon Hołownia.
Wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko mówi, że Trzecia Droga chce w wyborach samorządowych poprawić wynik osiągnięty 15 października. Jak zaznaczył, sondaże plasują ją na trzecim miejscu z poparciem na poziomie 18-19 procent.
- Jesteśmy przekonani, że to dobrze oddaje nastroje społeczne. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do tej kampanii. W sobotę opowiemy, o czym ona będzie w wydaniu Trzeciej Drogi - mówi Kobosko. W jego ocenie realistyczne jest oczekiwanie, że partie tworzące dziś rząd, będą też tworzyć koalicje w ogromnej większości sejmików wojewódzkich.
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura - 21 kwietnia.
- Jesteśmy przekonani, że to dobrze oddaje nastroje społeczne. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do tej kampanii. W sobotę opowiemy, o czym ona będzie w wydaniu Trzeciej Drogi - mówi Kobosko. W jego ocenie realistyczne jest oczekiwanie, że partie tworzące dziś rząd, będą też tworzyć koalicje w ogromnej większości sejmików wojewódzkich.
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura - 21 kwietnia.

Radio Szczecin