W weekend spodziewany jest spadek temperatury, opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu. Synoptycy zaznaczają, że delikatna zima powróci tylko na krótki czas.
Jak powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Grzegorz Walijewski, zima da o sobie znać w nocy z soboty na niedzielę. Ujemna temperatura spodziewana jest nie tylko w obszarach podgórskich, ale także w centrum, na północy i na wschodzie.
Rzecznik IMGW dodał, że pierwsza połowa weekendu będzie na ogół pochmurna i wietrzna, ale cieplejsza.
- Najcieplejszymi rejonami będą Dolny Śląsk i Opolszczyzna - tutaj do około 12-13 stopni. Na pozostałym obszarze 8-11 stopni. W niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 stopni na wschodzie, przez 5 w centrum, do 8-9 stopni na południowym zachodzie - mówił Grzegorz Walijewski.
W niedzielę będzie już więcej rozpogodzeń, a występujące lokalnie opady deszczu ze śniegiem przejdą w sam deszcz.
Łagodna zima będzie o sobie przypominać także w pierwszej połowie przyszłego tygodnia, głownie na południu i wschodzie, a we wtorek - również na północy.
- W związku z tym, że temperatura spadnie poniżej zera, może wystąpić oblodzenie, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Kierowcy muszą uważać, ale także piesi, bo chodniki również mogą być śliskie. Niewykluczone, że pojawi się opad deszczu ze śniegiem, a w górach może słabo poprószyć, więc zima próbuje o sobie przypomnieć, jednak silniejszej zimy w prognozach długoterminowych nie widać - mówił Grzegorz Walijewski.W dzień zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu☔ Wysoko w Tatrach opady śniegu do 5 cm❄
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) February 17, 2024
🌡 Temp. maks. od 7°C, 9°C na wschodzie i północy do 10°C, 13°C na zachodzie.
💨 Wiatr słaby i umiarkowany, w północnej połowie kraju porywy do 60 km/h, północno-zachodni. pic.twitter.com/8StYW6ScDj
Rzecznik IMGW dodał, że pierwsza połowa weekendu będzie na ogół pochmurna i wietrzna, ale cieplejsza.
- Najcieplejszymi rejonami będą Dolny Śląsk i Opolszczyzna - tutaj do około 12-13 stopni. Na pozostałym obszarze 8-11 stopni. W niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 stopni na wschodzie, przez 5 w centrum, do 8-9 stopni na południowym zachodzie - mówił Grzegorz Walijewski.
W niedzielę będzie już więcej rozpogodzeń, a występujące lokalnie opady deszczu ze śniegiem przejdą w sam deszcz.
Łagodna zima będzie o sobie przypominać także w pierwszej połowie przyszłego tygodnia, głownie na południu i wschodzie, a we wtorek - również na północy.
- W związku z tym, że temperatura spadnie poniżej zera, może wystąpić oblodzenie, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Kierowcy muszą uważać, ale także piesi, bo chodniki również mogą być śliskie. Niewykluczone, że pojawi się opad deszczu ze śniegiem, a w górach może słabo poprószyć, więc zima próbuje o sobie przypomnieć, jednak silniejszej zimy w prognozach długoterminowych nie widać - mówił Grzegorz Walijewski.

Radio Szczecin