Lider Koalicji Obywatelskiej i Donald Tusk apeluje do swoich zwolenników, by nie lekceważyli wyborów samorządowych.
W Warszawie trwa konwencja samorządowa KO z udziałem prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.
Premier @donaldtusk: Droga do pokonania zła cały czas trwa. Nie ma czasu na odpoczynek. Każde zaniechanie, każda chwila zwątpienia, każda chwila obojętności natychmiast pozwala złu na nowo tryumfować. #KoalicjaObywatelska pic.twitter.com/t61axDrB1j
— Platforma Mazowsze (@po_mazowsze) February 17, 2024
Donald Tusk apelował o pełne zaangażowanie w wybory.
- Zwracam się do wszystkich bez wyjątku; tych, którzy pójdą do tych wyborów jako kandydatki i kandydaci, ale do wszystkich wyborców, żebyście potraktowali te wybory tak, jak one na to zasługują, że to są znowu najważniejsze wybory w naszej historii. Jeśli uznamy, że już swoje zrobiliśmy, to zło wróci. Nie jestem tutaj po to, żeby kogoś straszyć, ale proszę, weźcie te słowa do swoich serc - apelował premier.
Wybory samorządowe odbędą się za półtora miesiąca - 7 kwietnia. Swoje konwencje zorganizowały dziś także Konfederacja, także w stolicy oraz Trzecia Droga - w Kielcach.
- Zwracam się do wszystkich bez wyjątku; tych, którzy pójdą do tych wyborów jako kandydatki i kandydaci, ale do wszystkich wyborców, żebyście potraktowali te wybory tak, jak one na to zasługują, że to są znowu najważniejsze wybory w naszej historii. Jeśli uznamy, że już swoje zrobiliśmy, to zło wróci. Nie jestem tutaj po to, żeby kogoś straszyć, ale proszę, weźcie te słowa do swoich serc - apelował premier.

Radio Szczecin