Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Stany Zjednoczone kolejny raz zaatakowały pozycję Huti w Jemenie. Centralne Dowództwo amerykańskiej armii informuje, że zniszczyło drony i pociski manewrujące należące do bojowników.
Amerykanie wykryli trzy podwodne rakiety manewrujące i dwa drony - jeden nawodny a drugi podwodny. Pierwszy raz siły amerykańskie odnotowały, że Huti używają bezzałogowych statków podwodnych.

Centralne Dowództwo podkreśla, że broń ta zagrażała bezpieczeństwu amerykańskiej floty i statków handlowych na Morzu Czerwonym, a jej zniszczenie to było działanie w obronie własnej.

Od listopada ubiegłego roku Huti atakują statki handlowe na Morzu Czerwonym. Jemeńskie ugrupowanie twierdzi, że jest to odwet za izraelską ofensywę w Gazie.

W odpowiedzi na te ataki Stany Zjednoczone i Wielka Brytania rozpoczęły naloty na pozycję bojowników w Jemenie. USA wpisały także Huti na listę organizacji terrorystycznych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty