Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz

Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Administracja Joe Bidena nałożyła ponad 500 sankcji na Rosję. Działanie to ma wymiar symboliczny, zostało podjęte w drugą rocznicę ataku zbrojnego wojsk Kremla na Ukrainę. To największa pojedyncza transza od początku inwazji.
- Ogłaszam ponad 500 nowych sankcji nałożonych na Rosję w związku z toczącą się wojną na Ukrainie i śmiercią Aleksieja Nawalnego, który był odważnym działaczem antykorupcyjnym i najzacieklejszym przywódcą opozycji Putina - napisał prezydent Joe Biden w oświadczenie wydane przez Biały Dom.

- Te sankcje będą wymierzone w osoby powiązane z uwięzieniem Nawalnego, a także rosyjski sektor finansowy, bazę przemysłu obronnego, sieci zaopatrzenia i osoby uchylające się od sankcji na wielu kontynentach. Dzięki nim Putin zapłaci jeszcze wyższą cenę za swoją agresję i represje w kraju - dodaje Joe Biden.

Dzisiaj w wielu częściach USA prowadzone będą demonstracje wspierające w walce z wrogiem naród ukraiński. W stolicy kraju przez najbliższe dni przebywać będzie szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. Z amerykańskimi władzami omówi działania sojuszników w kwestii ukraińskiej.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty