Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Śledczy weryfikują tożsamość dwóch mężczyzn zatrzymanych rano w Berlinie. Mogą to być poszukiwani od 30 lat terroryści. W poniedziałek w ręce policji wpadła członkini trzyosobowej grupy lewicowych ekstremistów.
Przed zatrzymaniem padły strzały, ale nikt nie został ranny - zapewniła rzeczniczka policji z Dolnej Saksonii. Funkcjonariusze przyjechali z tego landu, bo właśnie prokuratura Dolnej Saksonii prowadzi sprawę RAF, czyli Frakcji Czerwonej Armii.

Lewicowi radykałowie mają na koncie zabójstwa polityczne i brutalne napady rabunkowe. Po ogłoszeniu rozwiązania RAF, z przestępczej działalności nie zrezygnowała tak zwana Trzecia Generacja - zatrzymana w poniedziałek Daniela Klette oraz poszukiwani Ernst-Volker Staub i Burkhard Garweg. Aktualne zdjęcia tego ostatniego opublikowano wczoraj, a dziś po 7.00 rano zaczęła się policyjna akcja. Najpierw wstrzymano ruch kolei miejskiej, potem liczne siły weszły na teren z zaparkowanymi maszynami budowlanymi.

Padły strzały, prawdopodobnie ostrzegawcze, staranowano drzwi, a potem policjanci wywieźli z przemysłowego terenu dzielnicy Friedrichshain dwóch zatrzymanych.

Rozbicie w tydzień najgłośniejszej terrorystycznej grupy ostatnich dekad byłoby dużym sukcesem policji.
Relacja Adama Górczewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty