Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / jorono (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / jorono (CC0 domena publiczna)
Od przyszłego tygodnia Litwa będzie konfiskować pojazdy z rosyjskimi numerami. Ich właściciele, którzy mieszkają w tym kraju, mają jeszcze kilka dni na ich przerejestrowanie.
Samochody z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi muszą opuścić Litwę do 11 marca lub zostać przerejestrowane na litewskie numery. Jak podał Urząd Celny w Wilnie, w przeciwnym razie pojazdy takie zostaną uznane za naruszające przepisy kodeksu administracyjnego. Oprócz utraty samochodu, jego właściciel będzie musiał liczyć się też z karą grzywny.

Przepis ten nie będzie stosowany wobec pojazdów, które kierują się do obwodu królewieckiego lub z niego powracają. Tranzyt nie może jednak trwać dłużej niż dobę, a w aucie musi przebywać jego właściciel.

Ograniczenia są zgodne z zeszłorocznymi zaleceniami Komisji Europejskiej i mają związek z sankcjami nałożonymi na Rosję. Na podobne kroki zdecydowały się wcześniej również inne państwa. Łotysze przy okazji poinformowali, że konfiskowane pojazdy zamierzają przekazywać Ukrainie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty