Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Joe Biden. źródło: prezydent.pl/Marek Borawski/KPRP/Archiwum
Joe Biden. źródło: prezydent.pl/Marek Borawski/KPRP/Archiwum
Prezydent USA mówi, że katastrofa w Baltimore to wypadek. Trwa akcja ratunkowo-poszukiwawcza po tym jak statek towarowy uderzył w jeden z filarów mostu drogowego, przyczyniając się do jego zawalenia.
Joe Biden zwołał w tej sprawie sztab kryzysowy i zapowiedział po nim, że rząd federalny wesprze odbudowę mostu i miejscowego portu: "Wyślemy na miejsce wszystko, co jako rząd federalny mamy do dyspozycji, by wesprzeć akcję ratunkową - absolutnie wszystko. Razem odbudujemy port. Wszystko wskazuje na to, że doszło do strasznego wypadku i nie ma wskazania, że doszło do celowego działania. Załoga statku zdołała zaalarmować agencję transportową stanu Maryland, że straciła kontrolę nad jednostką. Dzięki temu lokalne władze wstrzymały ruch kołowy na moście jeszcze przed katastrofą, co uratowało wiele ludzkich istnień."

Prezydent Biden zapowiedział również, że uda się na miejsce katastrofy "tak szybko jak się da"

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty