Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

źródło: pixabay.com/photo-123222 (domena publiczna)
źródło: pixabay.com/photo-123222 (domena publiczna)
Jak informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, najcięższe walki toczą się w obwodzie donieckim, w pobliżu miejscowości Nowopawlika.
Tam wojska rosyjskie atakowały wczoraj pozycje ukraińskie 22 razy. Wróg próbował przełamać obronę, ale Ukraińcom udało się powstrzymać Rosjan. Wojska rosyjskie atakują także w okolicach Awdijiwki i Bachmutu. Rosja nie rezygnuje również z zamiaru zdobycia przyczółków na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim - wczoraj Rosjanie dwukrotnie zaatakowali tam pozycje obrońców.

Rosja nadal masowo ostrzeliwuje terytoria ukraińskie. Minionej doby rosyjskie pociski spadły w ponad 110 ukraińskich miejscowościach położonych w dziewięciu obwodach. W wyniku tych ataków zniszczeniu i uszkodzeniu uległo wiele wieżowców i innych obiektów infrastruktury cywilnej. Są też zabici i ranni cywile.

W ciągu ostatniego dnia ukraińskie lotnictwo uderzyło 11 obszarów koncentracji Rosjan oraz trzy przeciwlotnicze kompleksy rakietowe. Jednostki rakietowe uszkodziły w system obrony przeciwlotniczej i system artylerii wroga.

Ukraina broni się przed inwazją rosyjską od 768 dni.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty