Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
O godz. 9 początek drugiego dnia posiedzenia Sejmu. Zostanie on zdominowany przez dyskusję na temat projektów łagodzących przepisy dotyczące przerywania ciąży.
W Sejmie są cztery propozycje w tej sprawie - dwa Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi.

Jeden z projektów Lewicy częściowo zdejmuje odpowiedzialność karną za aborcję i pomoc w niej, drugi umożliwia przerwanie ciąży do dwunastego tygodnia jej trwania. Również projekt Koalicji Obywatelskiej zakłada przerwanie ciąży do dwunastego tygodnia.

Projekt Trzeciej Drogi przywraca przepis zezwalający na terminację ciąży w przypadku nieodwracalnych wad płodu, czyli przepisu sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego z października 2020 roku.

Posłowie mają też wysłuchać informacji bieżącej na temat stanu przygotowań systemu obrony cywilnej do ochrony przed skutkami ewentualnego konfliktu zbrojnego. Wniósł o to klub Lewicy.

Ministrowie będą odpowiadać na pytania posłów, między innymi o wysokość cen za energię elektryczną po 1 lipca tego roku, interwencyjny skup zboża, czy kwestii związanych z pozyskiwaniem unijnych środków na Krajowy Plan Odbudowy.
Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty