Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Media publiczne dostaną 600 milionów złotych na funkcjonowanie w drugim kwartale. Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała wniosek ministra finansów w sprawie zmiany przeznaczenia rezerwy celowej z tegorocznego budżetu.
Wiceminister finansów Hanna Majszczyk powiedziała, że o pieniądze do resortu finansów zwrócił się minister kultury. Powodem jest nieprzekazywanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji mediom publicznym pieniędzy z abonamentu. Wiceminister powiedziała, że udało się znaleźć 600 milionów złotych. Wcześniej rezerwa była przeznaczona na uzupełnienie składki do Unii Europejskiej, jednak w wyniku decyzji Komisji Europejskiej pieniądze nie trafią do Brukseli.

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Bożena Żelazowska powiedziała, że pieniądze pomogą utrzymać funkcjonowanie mediów publicznych w najbliższych miesiącach.

Dzięki zmianie przeznaczenia rezerwy celowej Telewizja Polska otrzyma 480 milionów złotych, Polskie Radio 74 miliony 200 tysięcy, a rozgłośnie regionalne Polskiego Radia 45 milionów 800 tysięcy złotych.

Polskie Radio domaga się od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pieniędzy z abonamentu. Do przewodniczącego Rady Macieja Świrskiego trafiło ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty prawie 73 milionów złotych wraz odsetkami, które decyzją przewodniczącego Rady nie zostały dotychczas wypłacone.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty