Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Stany Zjednoczone są w stanie podwyższonej gotowości na irański atak odwetowy na Izrael. Uderzenie takie zwiększyłoby ryzyko rozszerzenia konfliktu militarnego na Bliskim Wschodzie. Biały Dom ocenił zagrożenie ze strony Iranu jako realne.
Podczas wirtualnej konferencji prasowej w Waszyngtonie rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że Stany Zjednoczone obserwują działania Iranu po tym, jak władze tego kraju zapowiedziały ataki odwetowe za izraelskie uderzenie w irańską placówkę dyplomatyczną w Syrii. Zginęło wtedy trzech irańskich generałów. „Jesteśmy w stałym kontakcie z izraelskimi partnerami, by zapewnić, że mogą obronić się przed tego rodzaju atakami” - powiedział.

John Kirby poinformował, że prezydent Joe Biden kilka razy dziennie otrzymuje informacje od swojego zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego. „Prezydent wyraził jednoznacznie nasze przywiązanie do prawa Izraela do samoobrony” - dodał. John Kirby zapewnił, że Stany Zjednoczone monitorują sytuację „bardzo, bardzo uważnie”.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty