Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników tej instytucji.
Mają jeden cel: wyłudzić dane osobowe i pieniądze - mówi Małgorzata Koszur, rzeczniczka zachodniopomorskiego oddziału Funduszu. - Cyberprzestępcy wykorzystują logo i wizerunek funduszu, tworząc fałszywe strony internetowe, które wyglądają jak strony internetowe Narodowego Funduszu Zdrowia. Podszywając się pod fundusz informują o wygaśnięciu jakiejś karty ubezpieczenia w NFZ i twierdzą, że trzeba przedłużyć jej ważność. Na dodatek domagają się, żeby za to zapłacić kartą kredytową czy też debetową. W ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe i numer karty.

Małgorzata Koszur przypomina, że NFZ nie wydaje żadnych kart ubezpieczeniowych i nie pobiera żadnych opłat, a także nie zbiera w internecie żadnych danych dotyczących obywateli. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej funduszu.

- Jak wygląda taka fałszywa strona internetowa, która próbuje okraść nas z naszych danych i z naszych pieniędzy? To możemy sprawdzić w komunikacie, który jest na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

W razie wątpliwości można zadzwonić na całodobową, bezpłatną infolinię NFZ-u lub na policję.
Mają jeden cel: wyłudzić dane osobowe i pieniądze - mówi Małgorzata Koszur, rzeczniczka zachodniopomorskiego oddziału Funduszu.
Małgorzata Koszur przypomina, że NFZ nie wydaje żadnych kart ubezpieczeniowych i nie pobiera żadnych opłat, a także nie zbiera w internecie żadnych danych dotyczących obywateli.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty