Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo Cyfryzacji domaga się wyjaśnień od Mety - właściciela portalu Facebook. Chodzi o ukrywanie postów na profilu Muzeum Auschwitz, upamiętniających ofiary obozu koncentracyjnego.
Minister Krzysztof Gawkowski napisał, że to skandal, który pokazuje problemy z automatyczną moderacją treści w mediach społecznościowych. W jego opinii, moderatorów postów powinno być więcej, a ci, którzy pracują na polskim rynku, powinni znać nie tylko język, ale i kontekst.

W piątek Muzeum Auschwitz napisało na Facebooku, że 21 jego postów upamiętniających ofiary obozu zostało oznaczonych jako naruszające standardy społeczności między innymi poprzez pokazywanie "nagości dorosłych i czynności seksualnych", "mowy nienawiści", czy "podsycanie przemocy".

Choć Muzeum odwołało się w tej sprawie do Mety, tylko część z 21 postów została przywrócona.

"Ten okropny incydent podważa ważną pracę naszej instytucji" - napisało Muzeum. "Jest niedopuszczalny i obraża pamięć o ofiarach Auschwitz, którą chcemy utrwalić. Rani ocalonych ich przodków i wszystkich, którzy poświęcili się na rzecz ocalenia pamięci historycznej".

Muzeum również domaga się wyjaśnień w tej sprawie, a przede wszystkim - cofnięcia decyzji Mety.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty