Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Niemal 100 szturmów Rosjan odparli zeszłej doby ukraińscy żołnierze. Najtrudniejsza sytuacja panuje na zachód od Bachmutu - w okolicach miejscowości Czasiw Jar.
Eksperci wojskowi już kilka tygodni temu przewidywali, że główne wysiłki Rosjan skierowane będą na zdobycie Czasiw Jaru. Obecnie o zmasowanych atakach na tym kierunku donoszą ukraińscy żołnierze.

Rzecznik walczącej pod Czasiw Jarem 26. brygady artyleryjskiej Ołeh Kałasznikow powiedział na antenie telewizji Inter, że Rosjanie starają się zwiększyć liczbę szturmów. Jedną ukraińską pozycję mogą szturmować nawet trzy razy w ciągu doby. Starają się też wyczerpać ukraińskie siły - ich artyleria pracuje w dzień i w nocy. Używają też kierowanych bomb lotniczych.

Nieoficjalne analityczne źródła niemal codziennie informują o niewielkich postępach Rosjan w okolicach Czasiw Jaru. Miasto położone jest na wzgórzach, co może utrudnić Rosjanom jego zdobycie. Jednocześnie jest węzłem komunikacyjnym, którego zajęcie otworzyć może Rosjanom drogę do kolejnych nieokupowanych miast obwodu donieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty