Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Biały Dom opublikował zarobki pierwszej pary Stanów Zjednoczonych - prezydenta Joe Bidena i jego żony doktor Jill Biden. Do niepisanych zwyczajów w Stanach Zjednoczonych należy podawanie wspólnych rocznych przychodów prezydenta i pierwszej damy.
Do niepisanych zwyczajów w Stanach Zjednoczonych należy podawanie wspólnych rocznych przychodów prezydenta i pierwszej damy.

Jak wynika ze wspólnego zeznania podatkowego, opublikowanego przez Biały Dom w poniedziałek - czyli ostateczny termin składania zeznań podatkowych przez Amerykanów, prezydent Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden, zarobili w 2023 roku 619 tysięcy 976 dolarów.

Biały Dom podał także informację o przychodach wiceprezydent Kamali Harris i jej małżonka. Para w zeszłym roku zarobiła 450 tysięcy 299 dolarów. Większość dochodów państwa Bidenów pochodziła z wymaganej przez Kongres pensji prezydenta w wysokości 400 tysięcy dolarów wraz z emeryturami.

Amerykańskie media zgodne są, że oświadczenie to można odczytać jako atak na byłego prezydenta Donalda Trumpa, który odmówił dobrowolnego opublikowania swoich zeznań podatkowych, gdy był prezydentem.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty