Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Żołnierze Wojska Polskiego będą prowadzili lekcje o bezpieczeństwie. W polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych rusza pilotażowy program „Edukacja z wojskiem”.
Ministrowie obrony i edukacji narodowej podpisali list intencyjny w tej sprawie. Podczas wspólnej konferencji prasowej podkreślali, że szkoła ma być miejscem, które powinno uczyć, jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych.

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że program „Edukacja z wojskiem” ma podnieść poziom bezpieczeństwa w Polsce. - Doszliśmy do wspólnego wniosku: trzeba wejść z edukacją o bezpieczeństwie, pokazać wojsko w szkole; pokazać, co można zrobić, jak przygotować się na momenty kryzysowe, jak uczyć pierwszej pomocy, jak uczyć zachowania w sytuacji kryzysowej - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Pilotaż obejmie blisko trzy i pół tysiąca szkół z całej Polski. Program rozpocznie się 6 maja, a zakończy 20 czerwca. Zajęcia będą prowadzone przez specjalnie przeszkolonych żołnierzy w trzygodzinnych blokach.
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że program „Edukacja z wojskiem” ma podnieść poziom bezpieczeństwa w Polsce.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty