Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Od pierwszego lipca czekają nas podwyżki cen prądu, nie będą jednak tak wysokie. Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka mówi, że rachunki wzrosną od kilku do maksymalnie kilkunastu złotych.
Dodaje, że przed drożyzną ma ochronić Polaków ustawa przygotowana przez rząd. - Gwarantujemy, że nie będzie żadnych radykalnych podwyżek cen energii - zapewnia Motyka. Podkreśla, że projekt przygotowany przez jego resort jest kompleksowy i będzie zawierał odpowiednie wsparcie również w zakresie odbiorców wrażliwych. "I gospodarstw domowych, i jednostek samorządu terytorialnego, i szpitali, więc tutaj nie będzie żadnych podwyżek, które uderzą kogokolwiek po kieszeni - deklaruje wiceminister.

Projekt przewiduje, że od 1 lipca maksymalna cena energii wyniesie 500 złotych za megawatogodzinę. Zmienione zostaną również obecne taryfy energii. Projekt wprowadza również bon energetyczny w postaci świadczenia pieniężnego. Trafi do gospodarstw, których dochody nie przekraczają 2ch i pół tysiąca złotych na osobę w gospodarstwie jednoosobowym albo tysiąca siedmiuset złotych na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Ma wynieść od 300 do 600 złotych.
Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka mówi, że rachunki wzrosną od kilku do maksymalnie kilkunastu złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty