Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Donald Tusk. źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
Donald Tusk. źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
Donald Tusk znalazł się na liście stu najbardziej wpływowych osób na świecie magazynu "Time".
W dorocznym zestawieniu, szef polskiego rządu został umieszczony wśród takich osób jak żona Aleksieja Nawalnego - Julia Nawalna, prezydent Argentyny Javier Milei, premier Włoch Giorgia Meloni, szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak, czy piosenkarka Dua Lipa, aktor Michael J. Fox i kierowca Formuły 1 Max Verstappen.

Laudację dla Donalda Tuska na łamach "Time" napisała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Wspomniała w niej obecnego premiera jako działacza Solidarności, założyciela PO, premiera w latach 2007-2014, szefa Rady Europejskiej. "W swojej służbie publicznej nigdy nie przestał wierzyć w nadrzędność demokracji" - stwierdziła przewodnicząca Komisji.

"Po tym jak byli wspólnicy w walce z komunizmem objęli rządy w 2015 roku i zaczęli podważać rządy prawa oraz polskie związki z Unią Europejską, on podjął wyzwanie" - dodała. Przypomniała, że w 2023 roku Donald Tusk ponownie objął "przewodnictwo partii, którą założył w 2001 roku, odzyskał władzę w ojczyźnie w uczciwych i demokratycznych wyborach".

W podsumowaniu laudacji szefowa Komisji napisała: "Donald Tusk to polityczny maratończyk. Nauczył nas, że nigdy nie jest za późno i że warto podjąć każdy wysiłek, aby stanąć w obronie demokracji".

Donald Tusk od grudnia ubiegłego roku kieruje rządem koalicyjnym z udziałem Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi. Wcześniej dwukrotnie był premierem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty