Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Prezydent Joe Biden zdecydowanie poparł zgłoszony przez marszałka Izby Reprezentantów Mike’a Johnsona pakiet ustaw o wsparciu Ukrainy, Izraela i sojuszników USA w regionie Indo-Pacyfiku. Wezwał Kongres do jak najszybszego uchwalenia pakietu.
Joe Biden oświadczył, że Izrael stoi w obliczu bezprecedensowych ataków ze strony Iranu, a Ukraina w obliczu ciągłych bombardowań ze strony Rosji, które dramatycznie nasiliły się w ostatnim miesiącu. Prezydent USA podkreślił, że pakiet obejmuje także wsparcie dla Tajwanu i innych sojuszników USA w regionie oraz pomoc humanitarną dla Palestyńczyków.

- Izba Reprezentantów musi uchwalić ten pakiet w tym tygodniu, a Senat powinien szybko pójść w jej ślady. Natychmiast podpiszę tę ustawę, aby wysłać sygnał do świata, że stoimy po stronie naszych przyjaciół i nie pozwolimy Iranowi ani Rosji odnieść sukcesu - oświadczył Biden.

Pakiet zgłoszony przez Johnsona jest podobny do tego, który wcześniej proponował Biden. Marszałek Izby Reprezentantów rozbił go jednak na cztery osobne ustawy.

Około 9 z 61 mld. dolarów dla Ukrainy miałoby zostać przekazane w formie pożyczki. Jedna z ustaw mówi także o przekazaniu Ukrainie systemów rakietowych dalekiego zasięgu ATCAMS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty