Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami i oblodzeniem w nocy.
Alerty pierwszego stopnia wydano niemal w całym kraju, nie dotyczą jedynie województw zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz części województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego.

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski mówi, że nad Polską jest powietrze pochodzenia arktycznego, więc temperatura jest znacznie niższa niż na początku kwietnia. W nocy - na obszarach, dla których wydano ostrzeżenia - synoptycy prognozują spadek temperatury przy gruncie do minus 5 stopni Celsjusza, a na dwóch metrach - do minus 3 stopni. "I właściwie każda kolejna noc, aż do przyszłego piątku będzie właśnie z takimi temperaturami" - zapowiada rzecznik IMGW.

Grzegorz Walijewski dodaje, że niskie temperatury są niekorzystne dla roślin, dlatego należy je odpowiednio zabezpieczyć.

Jutro w większości kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu; na południu także deszczu ze śniegiem, a w górach opady śniegu. Prognozowana temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od 7 stopni nad morzem do 11 na południu, a w rejonach podgórskich - od 5 do 7 stopni.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty