Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Od północy będzie obowiązywać cisza wyborcza. źródło: https://pixabay.com/pl/2349048//Engin_Akyurt/ CC0 - domena publiczna
Od północy będzie obowiązywać cisza wyborcza. źródło: https://pixabay.com/pl/2349048//Engin_Akyurt/ CC0 - domena publiczna
Cisza wyborcza w najbliższy weekend dotyczy całego kraju. Przypomina o tym PKW na ostatniej konferencji przed ciszą, która rozpocznie się o północy.
Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę, ale tylko w tych samorządach, które w pierwszej turze nie wybrały większością bezwzględną burmistrza lub prezydenta.

Przewodniczący PKW, Sylwester Marciniak mówił, że zakazy związane z ciszą obowiązują także tam, gdzie wybory się nie odbywają. Dlatego w całej Polsce od północy z piątku na sobotę do końca głosowania zakazane jest prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych.

Sylwester Marciniak dodał, że przez szeroki zasięg mediów, w tym internetu, agitacja z miejsc, w których nie odbywają się wybory, wpływa także na obszary, gdzie głosowanie się odbywa.

- Zakazu agitacji należy zatem przestrzegać na obszarze całego kraju - wyjaśniał szef PKW.

Druga tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia w 748 gminach i miastach, w tym w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty