Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Radosław Sikorski. źródło: https://twitter.com/MSZ_RP/Sebastian Indra/MSZ
Radosław Sikorski. źródło: https://twitter.com/MSZ_RP/Sebastian Indra/MSZ
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski reaguje na słowa prezydenta w sprawie rozmieszczenia broni atomowej w Polsce.
Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla "Faktu", że Polska jest gotowa na to, by na swoim terytorium rozlokować broń atomową w ramach NATO-wskiego programu, jeśli taka byłaby decyzja sojuszników.

Szef polskiej dyplomacji powiedział, że ewentualne decyzje w tej sprawie to kompetencje rządu.

"To byłaby bardzo poważna decyzja, której wszystkie okoliczności powinny być przedyskutowane przede wszystkim w Radzie Ministrów, a póki co na Radzie Ministrów takiej dyskusji nie było. Przypominam, że zgodnie z artykułem 146. Konstytucji, to Rada Ministrów prowadzi polską politykę zagraniczną" - dodał minister Radosław Sikorski.

Z kolei premier Donald Tusk mówił dziś, że czeka na spotkanie z prezydentem, by tę sprawę omówić i dobrze zrozumieć intencje. Szef polskiego rządu podkreślił, że zależy mu na bezpieczeństwie Polski, ale ewentualne inicjatywy muszą być dobrze przygotowane przez ludzi za to odpowiedzialnych.

"Ta idea jest bardzo poważna, musiałbym poznać wszystkie okoliczności, które skłoniły pana prezydenta do tej deklaracji" - zaznaczył premier Donald Tusk.
Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski powiedział, że ewentualne decyzje w tej sprawie to kompetencje rządu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty