Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / jorono (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / jorono (CC0 domena publiczna)
Senat dołączył do Izby Reprezentantów by odpowiedzieć na wezwanie historii w krytycznym momencie - tak prezydent Joe Biden skomentował uchwalenie przez kongres pakietu wsparcia Ukrainy i innych sojuszników USA.
Amerykański prezydent zapowiedział, że jeszcze dziś podpisze ustawę i wygłosi orędzie do Amerykanów.

W oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom Joe Biden ocenił, że przyjęta przez Kongres ustawa nie tylko wzmocni bezpieczeństwo narodowe USA ale również wyśle światu sygnał o sile amerykańskiego przywództwa. „Stany Zjednoczone zdecydowanie opowiadają się za demokracją i wolnością, a przeciwko tyranii i uciskowi” - oświadczył.

Joe Biden zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu USA rozpoczną wysyłanie broni na Ukrainę. „Potrzeba jest pilna: dla Ukrainy, która stoi w obliczu nieustannych bombardowań ze strony Rosji” - stwierdził Biden. Prezydent USA napisał, że ustawa pomoże także Izraelowi, który stanął w obliczu bezprecedensowych ataków ze strony Iranu oraz partnerom USA na Indo-Pacyfiku. Biden podkreślił, że w pakiecie znalazły się także środki na pomoc uchodźcom oraz osobom dotkniętym konfliktami i klęskami żywiołowymi na całym świecie.

Zatwierdzony przez Senat pakiet zawiera 61 miliardów dolarów na pomoc Ukrainie i 8 miliardów dla sojuszników USA w regionie Indo-Pacyfiku. 26 miliardów przewidziano na pomoc militarną dla Izraela i pomoc humanitarną dla Gazy, Sudanu, Haiti i ofiar innych konfliktów.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty