Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Źródło: Obraz Andrea z Pixabay
Źródło: Obraz Andrea z Pixabay
Premier Słowacji Robert Fico jest w stanie zagrażającym jego życiu - informuje kancelaria premiera. Robert Fico został postrzelony. Kilka strzałów padło przed domem kultury w miejscowości Handlová na zachodzie kraju, gdzie na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się rząd. Wiadomo, że jedna z kul trafiła szefa słowackiego rządu w brzuch.
Lekarze cały czas walczą o życie Roberta Ficy, który jest wciąż operowany. Według informacji, które mamy, w wyniku kilku ran postrzałowych odniósł poważne obrażenia wielonarządowe. Jego stan jest bardzo poważny.

Jak napisano na Facebooku, polityka przetransportowano z miejscowości Handlova, gdzie został postrzelony, śmigłowcem do szpitala w Bańskiej Bystrzycy, bo było potrzebne szybkie leczenie, a do stolicy kraju - Bratysławy - było za daleko. "Decydujące będą najbliższe godziny" - napisano we wpisie.

Napastnika zatrzymała policja. Sprawcą zamachu na premiera Słowacji jest 71-letni mężczyzna, a broń z której strzelał posiadał legalnie. To ustalenia słowackich mediów, które opublikowały nazwisko i wizerunek napastnika. Słowacka policja nie wystosowała dotąd oficjalnego komunikatu w sprawie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty