Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

źródło: https://www.lefigaro.fr
źródło: https://www.lefigaro.fr
Policja zastrzeliła mężczyznę, który próbował podpalić synagogę w Rouen na północy Francji. Władze mówią o kolejnym w ostatnich miesiącach ataku na społeczność żydowską w tym kraju.
Do zdarzenia doszło nad ranem w centrum Rouen. Napastnik wszedł do synagogi i próbował podłożyć ogień. Z budynku zaczął wydobywać się dym. Mężczyzna rzucił się na policjantów, którzy próbowali go zatrzymać.

Był uzbrojony w nóż i metalowy pręt. Jeden z funkcjonariuszy otworzył ogień i śmiertelnie ranił napastnika.

Szef francuskiego MSW Gerald Darmanin pogratulował policjantom "reakcji i odwagi". Powiedział, że celem atakującego było podpalenie synagogi. Strażacy szybko ugasili ogień.

Mer Rouen Nicolas Mayer-Rossignol napisał na platformie "X", że mieszkańcy miasta są w szoku. Wielu francuskich polityków wyraziło oburzenie atakiem. Część z nich zwraca uwagę na rosnące zagrożenie dla społeczności żydowskiej we Francji, szczególnie po wybuchu wojny między Izraelem a Hamasem.
Premier Gabriel Attal poinformował niedawno, że w pierwszym kwartale tego roku we Francji odnotowano 366 antysemickich czynów. To wzrost o 300 procent w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku.
Relacja Stefana Foltzera (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty