Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Rosjanie już od ponad tygodnia prowadzą ofensywę w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy. Chcą zdobyć miasto Wowczańsk. Zdaniem ukraińskich władz i ekspertów - przygotowują kolejną falę szturmów.
Po tym, jak Rosjanie kilka dni temu weszli do części dzielnic Wowczańska, brak jest informacji o tym że przesunęli się dalej. Z dostępnych danych wynika jednak, że mogą oni próbować okrążyć miasto, nie zrezygnują z dalszych ataków.

Jak ocenia ekspert do spraw wojskowych Ołeksandr Musijenko Sytuacja w obwodzie charkowskim nieco się pogorszyła. Wróg prowadzi tam działania szturmowe. Trwają zaciekłe walki, ukraińskim żołnierzom jest trudno, ale powstrzymują uderzenia.

Jak czytamy w najnowszym raporcie Instytutu Badań nad Wojną - zdobycie Wowczańska jest dla Rosjan zadaniem priorytetowym, bowiem stworzyłoby to im dogodną platformę do dalszej ofensywy. Ataki Rosjan trwają też na wschodnich rubieżach obwodu charkowskiego w kierunku Kupiańska. Terenem zaciekłych walk pozostaje też Donbas - szczególnie linia frontu na zachód od Awdijiwki, Bachmutu i Marjinki.
Relacja Pawła Buszko [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty