Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
"Demokratyczna piątka dla Europy" - Nowa Lewica zaprezentuje dziś swoje postulaty, z jakimi chce iść do Parlamentu Europejskiego. W Warszawie odbędzie się konwencja programowa partii.
Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna z Lewicy mówił że będzie to już druga konwencja partii, podczas której zostaną zaprezentowane konkretne punkty programu wyborczego.- Bardzo serdecznie Państwa zapraszam. Konwencja rozpocznie się o godzinie 13 w Warszawie. Sądzę, że wiele osób będzie z naszego programu zadowolonych - powiedział.

Wiceminister podkreślił, że wśród obszarów zainteresowań polityków Nowej Lewicy jest m. in. transport publiczny, ale też europejski program mieszkaniowy.- Razem również z Adrianem Zandbergiem proponowaliśmy go w kampanii wyborczej do sejmu, ucząc się go z projektu wiedeńskiego. Poruszymy też kwestie związane z prawami kobiet, prawami socjalnymi, płacą minimalną, ale również z infrastrukturą transportową czy europejskim programem senioralnym - zapowiedział.

Wśród postulatów Nowej Lewicy znajdzie się także zmniejszenie liczby potrzebnych podpisów w Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej z 1 mln do 500 tys. Lewica postuluje tez m.in. o rozszerzenie uprawnień PE, czyli instytucji, która jest wybierana bezpośrednio przez obywateli Wspólnoty.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 9 czerwca.
Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna z Lewicy mówił że będzie to już druga konwencja partii, podczas której zostaną zaprezentowane konkretne punkty programu wyborczego.
Wiceminister podkreślił, że wśród obszarów zainteresowań polityków Nowej Lewicy jest m. in. transport publiczny, ale też europejski program mieszkaniowy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty