Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. pixabay.com / 12019 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / 12019 (CC0 domena publiczna)
Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie spodziewanych w całym kraju nawałnic. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami dla obszaru niemal całego kraju.
Rzecznik prasowy Komendanta Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Karol Kierzkowski mówi, że w trakcie burz powinniśmy znaleźć schronienie, a także zadbać o bezpieczeństwo osób wokół siebie. Strażak podkreśla, że w przypadku wystąpienia nawałnicy należy schronić się i przeczekać ją w budynku lub w samochodzie, który nie jest zaparkowany w pobliżu drzew stanowiących zagrożenie. "Warto również zabezpieczyć wszystko na podwórku, balkonie i tarasie - tak, aby wiatr nie porwał przedmiotów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla osób przechodzących obok" - powiedział starszy brygadier Karol Kierzkowski.

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami dla większego obszaru Polski. Burze nie dotrą tylko na wschodnie krańce Polski, w tym do województwa podlaskiego. W trakcie burz może spaść lokalnie do 35 milimetrów deszczu, a wiatr ma w porywach mieć prędkość do 75 kilometrów na godzinę. Miejscami może spaść grad.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty