Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

źródło: https://pixabay.com/pl/2771128/Alexas_Fotos/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/pl/2771128/Alexas_Fotos/CC0 - domena publiczna
Stany Zjednoczone oceniły, że Rosja wystrzeliła w zeszłym tygodniu broń przeciwkosmiczną, która znajduje się obecnie na tej samej orbicie, co satelita rządu USA. Informacje na ten temat podał Pentagon.
16 maja Rosja miała wystrzelić na niską orbitę okołoziemską satelitę, który według Pentagonu jest prawdopodobnie bronią przeciwkosmiczną zdolną do atakowania innych satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej – podało amerykańskie dowództwo.

Chociaż istnieją wymagania dotyczące powiadamiania z wyprzedzeniem w przypadku startów w przestrzeni kosmicznej Pentagon nie chciał omawiać, czy Stany Zjednoczone wiedziały wcześniej, że start zawierał określony rodzaj broni przeciwkosmicznej.

- Oczywiście jest to coś, co będziemy nadal monitorować – podkreślił generał dywizji Pat Ryder. - Z pewnością powiedzielibyśmy, że mamy obowiązek być gotowi chronić i bronić domeny kosmicznej oraz zapewniać ciągłe i nieprzerwane wsparcie połączonym siłom. Będziemy nadal równoważyć potrzebę ochrony naszych interesów w przestrzeni kosmicznej oraz nasze pragnienie zachowania stabilnego i zrównoważonego środowiska kosmicznego – dodał rzecznik Pentagonu.

Na pytanie, czy rosyjska broń stanowi zagrożenie dla amerykańskiego satelity Pat Ryder odpowiedział, że jest to broń przeciwkosmiczna znajdująca się na tej samej orbicie, co satelita waszyngtońskiego rządu.
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty