Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Sejm RP. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm RP. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego trwają prace nad przygotowaniem założeń do ustawy medialnej, która uporządkuje sytuację w mediach publicznych.
- Resort jeszcze w czerwcu planuje szeroko zakrojone konsultacje społeczne w tej sprawie - poinformował na konferencji prasowej wiceminister kultury Andrzej Wyrobiec.

Podkreślił, że nowa ustawa medialna musi być zgodna z Europejskim Aktem Wolności Mediów, gwarantującym mediom niezależność od politycznych ośrodków władzy. Powinna też wprowadzić model stabilnego finansowania mediów publicznych i przejrzystość ich działania. Zgodnie z wyliczeniami media publiczne na realizację misji potrzebują 3,5 miliarda złotych.

Andrzej Wyrobiec powiedział też, że wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego powinien być formalnie złożony na tym posiedzeniu Sejmu, bo wymagane podpisy zostały zebrane. Uzasadnieniem wniosku jest m.in. wstrzymanie wypłat pieniędzy z abonamentu dla mediów publicznych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty