Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin/Archiwum]
Obchodzimy dziś w Polsce Dzień Praw Zwierząt.
22 maja 1997 roku Sejm pod wpływem kampanii społecznej zorganizowanej przez Klub Gaja przyjął ustawę o ochronie zwierząt. Na pamiątkę tej decyzji obchodzone jest dzisiejsze święto.

Założyciel i szef Klubu Gaja Jacek Bożek jest zdania, że w ciągu 27 lat zmieniła się świadomość Polaków, którzy przywiązują większą wagę do ochrony praw zwierząt. - Bardzo zmieniliśmy się na lepsze. Widać to w interwencjach. Kiedyś nie było tak dużo ludzi zgłaszających, że inni znęcają się nad zwierzętami. Teraz jest o wiele więcej, bo ludzie to zauważyli. To zmiana świadomości społecznej. Za takie wykroczenia czy przestępstwa ludzie dostają odpowiednie kary. Jeżeli popatrzymy na los zwierząt hodowlanych, futerkowych, dzikich, trzeba jeszcze sporo pracy.

Za znęcanie się nad zwierzętami, czy niewłaściwą opiekę grożą wysokie grzywny, a nawet w szczególnych przypadkach do pięciu lat pozbawienia wolności.
Założyciel i szef Klubu Gaja Jacek Bożek jest zdania, że w ciągu 27 lat zmieniła się świadomość Polaków, którzy przywiązują większą wagę do ochrony praw zwierząt.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty